لیزر موهای زائد صورت: روشی موثر برای رفع موهای پشت لب و چانه

لیزر موهای زائد صورت

امکان دارد بتوانید موهای زائد برخی از قسمت‌های بدن را از دید دیگران مخفی کنید، ولی هیچ کس قادر به پنهان نگه داشتن موهای صورت نمی‌باشد. صورت شما همیشه در معرض دید می‌باشد و درنتیجه توجه افراد مستقیماً به موهای زائد پشت لب، چانه یا گونه جلب می‌شود. این موها می‌توانند باعث ایجاد حس عدم اعتماد به نفس در افراد شوند. ولی شما می‌توانید با لیزر موهای زائد این مشکل را رفع نمایید.

لیزر موهای زائد :

 • به طور دائمی و بدون ایجاد درد موهای زائد را از بین می‌برد
 • باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود
 • از ایجاد موی زیرپوستی و حساسیت جلوگیری می‌کند
 • دارای تأییدیه FDA می‌باشد.

لیزر برای رفع موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد نه تنها به طور کامل موهای روی پوست را رفع می‌کند، بلکه بر قسمت زیر پوست و فولیکول نیز اثر می‌کند. رفع موهای زائد به طور کامل باعث می‌شود که دیگر هیچ موی سیاهی زیر سطح پوست باقی نماند.

 جلسات رفع موهای زائد معمولاً 5 تا 10 دقیقه زمان می‌برند. این روش درمانی بوسیله تکنیسین‌های معتبر و حرفه‌ای با استفاده از آخرین فن‌آوری لیزر جهت رفع دائمی موهای صورت انجام می‌شود.

با استفاده از لیزر می‌توان موهای هر قسمتی از صورت از جمله پشت لب، چانه، گردن، گونه، ابروها و قسمت‌های دیگر را  رفع کرد.

رشد مو در فولیکول‌ها در مراحل مختلفی انجام می‌شود. به همین دلیل پزشک جلسات را برای هر 4 تا 6 هفته تنظیم می‌کند تا از رفع موهای زائد در هر مرحله از رشد اطمینان حاصل شود. برای رفع کامل موهای زائد، تعداد 8 تا 12 جلسه لیزردرمانی توصیه می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ما تماس حاصل نمایید.

لیزر موهای زائد برای مردان و زنان

پوست صورت بسیار حساس می‌باشد و استفاده از روش‌های مختلف رفع موهای زائد می‌تواند به آن آسیب وارد کند. این مطلب برای مردان و زنان از اهمیت زیادی برخوردار است.

خوشبختانه لیزر موهای زائد می‌تواند بدون ایجاد درد و به صورت مؤثر و دائمی و بدون تاثیرات مضر اصلاح موها، باعث کاهش تعداد موهای زائد شود. لیزر موهای زائد رنگدانه‌های تیره مو را در قسمت ریشه هدف قرار داده و آن را نابود می‌کند. در طول چند دقیقه جلسه درمانی به پایان می‌رسد و شما دارای پوستی نرم و زیبا خواهید شد. زمان بهبود پس از درمان کوتاه می‌باشد و شما می‌توانید پس از لیزردرمانی به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید.

لیزر موهای زائد صورت خانم‌ها

لیزر موهای زائد صورت خانم‌ها

داشتن موهای زائد در قسمت پشت لب، چانه و گونه برای بانوان ناخوشایند می‌باشد. این امر باعث می‌شود تا فرد احساس شرم کرده و از فعالیت‌های روزمره و نزدیک شدن به دیگران خودداری کند. پزشک در جلسات متعدد از لیزر استفاده می‌کند تا موهای زائد را در قسمت‌هایی که بانوان عموماً از آن شکایت دارند برطرف کند. این قسمت‌ها عبارتند از:

 • پشت لب
 • گونه و جلوی گوش
 • چانه
 • گردن

لیزر موهای زائد صورت آقایان

لیزر موهای زائد صورت آقایان

تنها بانوان نیستند که تمایل به رفع موهای زائد صورت دارند. آقایان نیز به دنبال راهی هستند تا بدون ایجاد موهای زیرپوستی و خارش پس از اصلاح مداوم، موهای زائد صورت خود را رفع کرده و پوستی نرم داشته باشند. سودوفولیکولیت زمانی ایجاد می‌شود که مو زیر سطح پوست رشد می‌کند و می‌تواند در اثر اصلاح صورت، استفاده از وکس و کندن مو ایجاد شود و باعث حساسیت پوستی می‌شود.

با استفاده از لیزر موهای زائد می‌توانید موهای زائد قسمت مورد نظر در صورت را دقیقاً هدف گرفته و برطرف کنید. با استفاده از این روش درمانی اعتماد به نفستان افزایش یافته و در نظر دیگران جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. آقایان عموماً خواستار رفع موهای زائد در قسمت‌های زیر هستند:

 • قسمت عقب چانه و غبغب
 • موی ریش
 • پشت گردن

لیزر موهای زائد برای چه قسمت‌های از بدن بیشتر مناسب است؟

لیزر موهای زائد معمولاً برای رفع موهای زائد در قسمت‌های زیر استفاده می‌شود:

 • صورت
 • زیر بغل و بیکینی
 • پاها
 • ساعد

لیزر موهای زائد در ده سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است. در حال حاضر استفاده از لیزر از روش‌های دیگری مانند وکس، کندن مو، اصلاح موها و الکترولیز ایمن‌تر و موثرتر عمل می‌کند و ماندگاری آن بیشتر است. همچنین هزینه این روش درمانی در بیشتر مناطق جغرافیایی مناسب است. افرادی که دارای موی تیره و پوست روشن هستند، مناسب‌ترین کاندیدا برای رفع موهای زائد با لیزر به شمار می‌آیند. البته در حال حاضر فن‌آوری لیزری موجود است (Nd:YAG) که در رفع موهای تیره در افراد با پوست تیره نیز مؤثر عمل می‌کند.

البته لیزردرمانی هنوز برای موهای خاکستری، موهای بلوند و لطیف و یا در زنانی که مشکلات هورمونی مانند بیماری تخمدان پلی‌کیستیک هستند تأثیر چندانی ندارد. همچنین اگر شما دارای چند موی ضخیم در قسمت چانه هستید، درمان با الکترولیز از لحاظ اقتصادی باصرفه‌تر می‌باشد.

نحوه انجام لیزر موهای زائد

نحوه انجام لیزر موهای زائد

در این روش پرتو لیزر با طول موج خاص به سمت ملانین در مو یا در مرکز رشد فولیکول ( پیاز مو) هدف گرفته می‌شود. ملانین ماده‌ای است که باعث ایجاد رنگ پوست و مو می‌شود. پرتو لیزر از پوست عبور کرده و بوسیله ملانین در فولیکول مو جذب می‌شود.

بنابراین، کاندیدای مناسب برای انجام لیزردرمانی افرادی هستند که موهایشان تیره‌تر از پوستشان باشد. چنانچه رنگ پوست و مو بسیار به هم نزدیک باشد، امکان دارد پرتو لیزر درست عمل نکند.

لیزری که برای پوست‌های تیره‌تر به کار می‌رود بایستی مانند لیزر YAG دارای طول موج بلند باشد. این نوع لیزر برای پوست‌های تیره‌تر خطر کمتری دارد زیرا هنگام رفع موهای زائد باعث سوختگی پوست نمی‌شود.

چرا برای رفع موهای زائد به چندین جلسه درمانی نیاز است؟

در هر زمانی، مقدار خاصی از موها در مرحله یا فاز استراحت به سر می‌برند. لیزر بر این موهای در حال استراحت تاثیری ندارد و بنابراین به طور متوسط به 5 جلسه درمانی در هر قسمت برای دستیابی به بهترین نتیجه نیاز است.

به محض مشاهده موهای بیشتر، می‌توان از جلسات درمانی بیشتری نیز استفاده کرد. به علت تغییر تعداد موهای در فاز استراحت، قسمت‌های خاصی از بدن سریع‌تر به درمان پاسخ می‌دهند درحالیکه تأثیر در برخی دیگر از نقاط بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. برای مثال معمولاً صورت در مقایسه با ناحیه بیکینی آهسته‌تر به درمان پاسخ می‌دهد.

آیا لیزر موهای زائد صورت دردناک است و این روش چقدر زمان می‌برد؟

امکان دارد درد مختصری هنگام درمان ایجاد شود، ولی لیزر موهای زائد برای بیشتر متقاضیان قابل تحمل می‌باشد.

برای رفع درد لیزردرمانی، در برخی از کلینیک‌ها از کرم بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌شود. در صورتی که خودتان از این کرم استفاده می‌کنید هرگز این کرم را زیر روکش پلاستیکی مورد استفاده قرار ندهید و هیچ‌گاه این کرم را در قسمت‌های بزرگتر از اندازه دست خود استفاده نکنید.

در برخی از کلینیک‌ها از ابزار خنک‌کننده (خنک‌کننده زیمر) برای از بین بردن درد هنگام درمان استفاده می‌شود. بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، جلسه درمانی می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت زمان ببرد.

برای رفع موهای زائد به چند بار درمان با لیزر نیاز است؟

رفع موهای زائد

پس از 3 تا 5 جلسه درمانی، زنان و مردان شاهد نتیجه رضایت‌بخش حاصل از درمان هستند و رشد موهای زائد آن‌ها بسیار کاهش پیدا می‌کند. در برخی از قسمت‌های بدن نه تنها تعداد موهای زائد کاهش پیدا می‌کند ، بلکه این موها بسیار ظریف شده و رنگشان نیز روشن‌تر می‌شود.

هیچ کلینیک زیبایی نمی‌تواند ادعا کند که موهای زائد برای همیشه از بین می‌روند. در بیشتر متقاضیان برای مشاهده نتایج مورد نظر  به 1 تا 4 جلسه مجدد درمانی در طول سال نیاز می‌باشد.

در صورت وجود قاعدگی نامنظم، بیماری تخمدان پلی‌کیستیک، وجود موهای سفید یا خاکستری یا سابقه خانوادگی موی زائد احتمالاً به درمان‌های بیشتری نیاز خواهید داشت.

در حدود 5 درصد از بیماران در برابر هرگونه لیزر موهای زائد مقاوم هستند. متقاضیان باید در مورد نتایج این روش درمانی واقع‌بین باشند. هیچ روش درمانی برای رفع موهای زائد دارای نتایج دائمی نمی‌باشد.

لیزر موهای زائد صورت بوسیله چه کسی انجام می‌شود؟

لیزر موهای زائد بایستی در کلینیک، زیر نظر پزشک و بوسیله افرادی که در این خصوص آموزش‌های لازم را دیده‌اند انجام شود.

پیش از لیزر موهای زائد چه اقداماتی باید انجام شود؟

پزشک در این مورد به شما دستورات لازم را خواهد داد. روش‌های مختلف رفع موهای زائد با هم متفاوت هستند؛ درنتیجه بایستی حتماً از دستورات پزشک پیروی کنید. ولی نکات زیر در مورد بیشتر روش‌های رفع موهای زائد با لیزر مشترک هستند:

 • پیش از درمان پوست خود را برنزه نکنید. برنزه کردن باعث تغییر شرایط و تنظیمات لیزر می‌شود و در بیشتر موارد امکان ایجاد تاول پس از استفاده از لیزر نیز وجود دارد. از اتوبرنز برای زمان 1 تا 2 هفته پیش از درمان خودداری کنید.
 • حداقل تا 2 هفته پیش از لیزردرمانی از کندن مو، الکترولیز، بلیچ یا روش‌های دیگری که برای رفع موهای زائد استفاده می‌شود خودداری کنید. هنگام درمان مو بایستی بر روی پوست وجود داشته باشد و رنگ آن نیز باید طبیعی باشد تا لیزر مؤثر عمل کند.
 • مراکز مختلف در مورد استفاده از وکس به گونه‌ای متفاوت عمل می‌کنند. بنابراین از پزشک در این مورد کسب اطلاع کنید.
 • اصلاح موها تا چند روز پیش از درمان ایرادی ندارد.
 • پیش از لیزردرمانی از استفاده از لوسیون و محصولات آرایشی بایستی خودداری شود.
 • در صورت استفاده از آنتی‌بیوتیک یا هر نوع داروی دیگر، به پزشک اطلاع دهید.

چه مواردی رفع موهای زائد با لیزر را دشوار می‌سازند؟

در موارد زیر، انجام لیزر موهای زائد دشوار می‌گردد:

 • وجود اختلالات هورمونی مانند قاعدگی نامنظم یا بیماری تخمدان پلی‌کیستیک
 • داشتن موهای بلوند یا سفید
 • در صورتی که نتوانید در اولین دوره درمان (که بایستی شامل 5 یا 6 جلسه درمانی به صورت ماهانه باشد) حضور داشته باشید.
 • در صورتی که دارای مو و پوست تیره هستید. در این حالت باید به مراکزی مراجعه کنید که از لیزر مخصوص این نوع پوست و مو (مانند Nd:Yag) استفاده می‌کنند.
 • در صورتی که پوست خود را برنزه می‌کنید.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد

پزشک در مورد عوارض جانبی ناشی از لیزر موهای زائد با شما صحبت خواهد کرد. عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • امکان دارد در برخی از افراد هنگام درمان درد ایجاد شود. همچنین امکان دارد احساس سوزش ایجاد شود که برای مدت 1 یا 2 ساعت ادامه خواهد داشت.
 • احتمال ایجاد پوسته یا تاول بر روی پوست وجود دارد. این موارد سطحی بوده و معمولاً باعث ایجاد زخم نمی‌شوند و مانند آفتاب‌سوختگی یا هر نوع مورد سطحی دیگری درمان می‌شوند.
 • ناحیه تحت درمان معمولاً بدون هیچ تغییری در رنگ‌دانه‌ها بهبود می‌یابد. اگرچه همیشه احتمال تیره یا روشن‌تر شدن ناحیه تحت درمان وجود دارد. این تغییرات معمولاً موقتی هستند و پس از 1 تا 6 ماه رفع می‌شوند. در صورت ایجاد لکه‌های تیره باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کرد، چرا که امکان تیره شدن پوست وجود دارد. به ندرت امکان دارد که تغییرات ایجاد شده دائمی باشند.
 • به ندرت امکان ایجاد زخم وجود دارد و به همین دلیل بایستی موارد مربوط به مراقبت‌های پس از جراحی را به دقت رعایت کرد.
 • امکان دارد پس از درمان خصوصاً در ناحیه صورت ورم ایجاد شود. این حالت موقتی بوده و مشکلی ایجاد نمی‌کند.
 • پوست پس از لیزردرمانی حساس و آسیب‌پذیر می‌شود و بایستی تا چند روز از آن به خوبی مراقبت شود. از مالش پوست نیز باید خودداری شود.
 • به ندرت امکان ایجاد کبودی وجود دارد. کبودی معمولاً پس از 4 تا 10 روز بهبود پیدا می‌کند.

آیا می‌توان از لیزر برای رفع موهای زائد چانه در خانم‌ها استفاده کرد؟

رفع موهای زائد چانه

لیزری که برای کاهش دائمی موها استفاده می‌شود دارای تأییدیه FDA می‌باشد و از نور پالسی برای غیرفعال کردن فولیکول مو استفاده می‌کند. بهترین کاندیدا برای لیزردرمانی شخص با پوست روشن و موهای تیره می‌باشد، زیرا که لیزر رنگ‌دانه‌ها را هدف قرار می‌دهد. به همین دلیل استفاده از لیزر برای اشخاص با پوست تیره مناسب نمی‌باشد زیرا بیشتر انواع لیزر بر ملانین در پوست اثر می‌کنند و می‌توانند باعث ایجاد زخم و تاول شوند.

مواردی که در مورد رفع موهای زائد چانه باید به آن‌ها توجه شود

 • با وجود اینکه امکان دارد موی سر به طور طبیعی تیره باشد، موی چانه همیشه تیره نمی‌باشد. بیشتر انواع لیزر در کاهش موهای روشن در چانه مؤثر نیستند. در واقع لیزردرمانی برای خانم‌هایی مناسب است که دارای موی تیره در قسمت چانه باشند.
 • لیزر و IPL (نور پالسی شدید) می‌توانند باعث تحریک رشد موهای پنهان در صورت خانم‌ها شوند. البته این حالت همیشه ایجاد نمی‌شود ولی احتمال آن وجود دارد.
 • انجام لیزر موهای زائد پرهزینه می‌باشد و برای انجام لیزر موهای زائد به چندین جلسه درمانی نیاز است.

هزینه انجام لیزر موهای زائد چقدر می‌باشد؟

لیزر موهای پشت لب و چانه به مقدار موهای زائد بستگی دارد. بایستی توجه شود که یک جلسه درمان مؤثر نمی‌باشد. برای لیزر همه موهای زائد در مراحل مختلف رشد مو به حدود 5 جلسه لیزردرمانی نیاز می‌باشد.

Leave a Reply

Required fields are marked*